حسگر آیریس

حسگر حرکتی و نور آیریس هر گونه حرکت یا تغییر در میدان های نوری را تشخیص می دهد، بنابراین بخشی جدایی ناپذیر از هر سیستم امنیتی است.

با افزودن حسگر آیریس نیلیگو به یک سیستم امنیتی می توان حرکت اجسام و افراد و تغییر در میدان های نوری را تشخیص داد، تا واکنشی مناسب مانند هشدار به اپراتور یک دستگاه یا هر واکنش دیگری رخ دهد.

حسگر حرکتی نیلیگو نیاز به روشنایی، تهویه و سایر خدمات در فضاهای خالی را از بین می برد. به این ترتیب در زمان هایی که افراد در برخی از بخش های ساختمان حضور دارند، دیگر نیازی نیست که همه روشنایی ها روشن باشند،  یا سیستم تهویه برای خنک کردن تمام ساختمان کار کند. پس نتیجه به کار بردن حسگر آیریس چیزی جز صرفه جویی شدید در مصرف انرژی نخواهد بود.

آیریس نامی است که نیلگیو برای حسگر حرکت و نور خود برگزیده و این حسگر به سنسور Passive Infrared و قابلیت اتصال به شبکه وای فای مجهز شده است.

اتصال بسیار ساده به برق شهری با سیم کشی بسیار جزیی، که البته به صورت پنهان در کنار سیستم روشنایی قابل انجام است را می توان یکی از مهم ترین ویژگی های حسگر آیریس دانست.

این کالا به سادگی در کنار سیستم های روشنایی نصب می شود و برخی از مدل های آیریس می توانند انرژی مورد نیاز خود را از درایور روشنایی های هوشمند نیلیگو دریافت کنند.

حسگر Passive استفاده شده در آیریس زاویه پوشش  120 درجه ای دارد و هر گونه تغییر در میدان نوری را در این بازه تشخیص می دهد.

امروزه استفاده از حسگر حرکت و نور در کاربرد های خانگی و تجاری بسیار گسترش یافته. باز شدن خودکار در ها، روشن شدن خودکار روشنایی و بسیاری موارد دیگر کاربرد های استفاده از حسگر آیریس است.

بررسی اجمالی

بدون نیاز به دستگاه جانبی

2 سال گارانتی در ایران

ارتباط وای فای

Open API

مشخصات حسگر آیریس

توان مصرفی خاموش کمتر از 0.1 وات
ولتاژ کاری AC 110-240V
فرکانس کاری 50-60Hz
نوع وای فای 802.11b/g/n
پروتکل امنیتی WPA2 local – SSL Cloud connection
نوع ارتباط Web service over HTTP / MQTT over cloud
دمای کاری 40- الی 100C
سازگاری Rest web service protocol – Cloud connection – Apple home kit – Amazon Alexa – Google home
امنیت Replay attack protected / AES cryptography
موار ایمنی برای استفاده در مناطق مرطوب، حفاظت نشده یا آلوده طراحی نشده است
ارتباط ماشین به ماشین
کلید هوشمند
فهرست