لامپ هوشمند نیلیگو

به همان اندازه ای که استفاده از ماشین تحریر و چرتکه پیش پا افتاده و خنده دار به نظر می رسد، به زودی و در کمتر از چند سال روزی را خواهیم دید که استفاده از لامپ های امروزی به تاریخ پیوسته باشد.
لامپ های رشته ای ظاهر شهر ها را دگرگون کردند ولی به دلیل مصرف بالا با لامپ های کم مصرف جایگزین شدند. اما رشد سرسام آور جمعیت و کاهش چشمگیر منابع طبیعی زمین نیاز راهی به جز کاهش بیشتر مصرف انرژی باقی نگذاشته است.
استفاده از لامپ ها بیش از نیاز و در مواقعی که مورد نیاز نیستند مهم ترین عامل مصرف زیاد برق است. پس روح بخشیدن به لامپ های کنونی برای هوشمند شدن بهترین راه حل به نظر می رسد.
شرکت های بزرگی وارد این عرصه شده اند. به عنوان بزرگ ترین نام می توان به فیلیپس اشاره کرد. سایر شرکت ها هم نبوده اند و لامپ های هوشمند زیادی از شیاومی، لایف ایکس و هایو قابل خرید هستند.
بیشتر بخوانید: بهترین لامپ های هوشمند حاضر
اما هر یک از لامپ های یاد شده علاوه بر مزایای زیاد معایبی هم به دوش می کشند که خیلی ها را از خرید لامپ هوشمند منصرف می کند.
نیلیگو هم با دریافت تمام چیز های خوب بهترین لامپ های هوشمند، معایب آن ها را نیز در لامپ های خود برطرف کرده است. آن چه در ادامه آمده مقایسه لامپ هوشمند نیلیگو با بهترین لامپ های هوشمند بازار است.

قیمت لامپ هوشمند نیلیگو

تصمیم برای خرید لامپ هوشمند یا نخریدن آن از همین جا شروع می شود. متاسفانه هنوز قیمت لامپ هوشمند با لامپ های کم مصرف کنونی یا لامپ های LED زیاد است. بسیاری از تولید کنندگان برای خرید بسته های چند تایی لامپ هوشمند تخفیف های خوبی قایل شده اند، ولی متاسفانه برای پر کردن یک دریا اختلاف قیمتی کافی نیست.
قیمت لامپ هوشمند فیلیپس Hue در آمازون
همان طور که می بینید تنها شرکتی که توانسته اختلاف قیمت را بهتر جبران کند شیاومی است. شیاومی که این رویه را در تمام محصولاتش در پی گرفته به هیچ وجه از کیفیت غافل نبوده است. به عبارتی تنها دلیل خوب برای این موضوع را می توان رقابت شدید در بازار چین و قیمت تمام شده بسیار پایین تر در آن منطقه دانست.
نیلیگو نیز با استفاده از همین مزایا توانسته حتی با شیاومی هم رقابت کند.
به یاد داشته باشید قیمت های یاد شده تمام پولی نیست که باید برای هوشمند کردن خانه بپردازید. بسیاری از لامپ های یاد شده و سایر لامپ های بازار برای کار کردن به اقلام جانبی دیگری هم نیاز دارند. پس قیمت پایه برای ورود به دنیای خانه هوشمند بالاتر از هزینه های یاد شده است. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

طراحی لامپ هوشمند نیلیگو

لامپ نیلیگو به سرپیچ E وصل می شود. این سرپیچ به دلیل تمرکز بر بازار ایران انتخاب شده است. بنابراین به زودی و با ورود به بازار های آمریکا و اروپا شاهد حضور سرپیچ های سوزنی در کنار سرپیچ های رزوه ای خواهیم بود.
در طراحی لامپ سعی شده مفهوم تفاوت به دلیل هوشمند بودن به بیننده القا شود. با اینکه اصولا لامپ ها اعضای نسبتا پنهانی در نمای داخلی ساختمان هستند اما به هر حال طراحی زیبا در این گونه اشیاء مهم است.
علاوه بر زیبایی خود لامپ، زیباتر شدن محیط زندگی هم با خرید لامپ نیلیگو نصیب شما خواهد شد.
لامپ های نیلیگو در ابعاد و اندازه های گوناگونی ساخته می شوند تا پاسخگوی تمام سلیقه ها باشند.

انواع لامپ نیلیگو

لامپ های هوشمند نیلیگو در دو نوع کلوین و RGB ساخته می شوند. لامپ کلوین را می توان معادل لامپ سفید Philips Hue دانست. دمای رنگ این لامپ از 2500 تا 6500 کلوین قابل تنظیم است. از لامپ کلوین می توان برای شبیه سازی نور شبانه روز و بهبود کیفیت خواب و بیدار شدن استفاده کرد. حداکثر روشنایی در مدل کلوین 120 لومنز بر وات است.
اگر علاوه بر رنگ سفید دوست دارید خانه زیبای خود را در رنگ های زیبا تر و متنوع تر ببینید، باید لامپ RGB را بخرید. لامپ RGB می تواند 16 میلیون رنگ از خود نشان دهد. حداکثر روشنایی در مدل RGB به 65 لومنز بر وات می رسد.
برای تنظیم رنگ و دمای نور باید از اپلیکیشن موبایل استفاده کرد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت

امکانات لامپ هوشمند نیلیگو

کاهش مصرف انرژی

اگر به اندازه کافی برای خرید بهترین لامپ هوشمند پول داشته باشید، به اندازه کافی از امکاناتش راضی خواهید بود. مدیریت مصرف انرژی تنها آغازگر این امکانات است.
می توانید ساعاتی برای روشن و خاموش شدن لامپ هوشمند تعریف کنید. به این ترتیب هر گاه لامپ ها را نیاز نداشته باشید خود بخود خاموش خواهند شد.
حتی اگر برای کار یا مسافرت مدتی از خانه دور باشید، نیازی نیست از بابت روشن ماندن لامپ های خانه نگران باشید زیرا از هر جا و در هر زمان که بخواهید از طریق اپلیکیشن لامپ ها را خاموش خواهید کرد.
در جدول زیر می توانید مشخصات لامپ هوشمند نیلیگو را با برخی از بهترین لامپ های هوشمند بازار مقایسه کنید.
تواندمای رنگخروجی بر حسب لومنطول عمرارتفاعقطرمزایامعایب
Philips Hue10 وات16 میلیون رنگ2000 تا 6500 کلوین806 لومن25 هزار ساعت109.2 میلیمتر62 میلیمترنصب آسان، همخوانی مناسب با سایر سرویس هانیاز به هاب برای راه اندازی
LifX11 وات16 میلیون رنگ2000 تا 9000 کلوین110 لومنز25 هزار ساعت114.8 میلیمتر62 میلیمترمقرون به صرفه بودن حتی برای نصب یک لامپ، تنوع رنگابعاد بزرگ
Nanoleaf60 وات16.7 میلیون رنگ1200 تا 6500 کلوین100 لومنز برای هر پنل25 هزار ساعت210 میلیمتر240 میلیمترنورپردازی را به تفریح تبدیل می کند، نصب سادهبرچیدن دشوار، اپلیکیشن نه چندان خوب
Hive Active9 وات16 میلیون رنگ2700 تا 6500 کلوین806 لومن25 هزار ساعت130 میلیمتر60 میلیمترمقرون به صرفه، امکان نصب سادهنیاز به هاب برای راه اندازی
Niligo Prism11 وات16 میلیون رنگ750 لومنز50 هزار ساعتقیمت بسیار پایین، نصب ساده،

زیباتر شدن محیط زندگی

با 16 میلیون رنگی که لامپ هوشمند نیلیگو در اختیار شما می گذارد، می توانید هر بخشی از خانه را به هر رنگی که می خواهید در آورید.
این ویژگی نه تنها برای افراد عادی بسیار کاربرد دارد، بلکه برای معماران در حکم نوش دارو است. معماران خوش ذوق می توانند نمای داخلی و خارجی ساختمان های مسکونی و اداری را به هر رنگی در آورده یا حتی در ساعات مختلف شبانه روز تغییر دهند.

راه اندازی لامپ هوشمند نیلیگو

بی نیازی به هاب
به یکی از بزرگ ترین مزیت های لامپ هوشمند نیلیگو در برابر سایر لامپ های هوشمند بازار رسیدیم. برای استفاده از برخی از بهترین لامپ های هوشمند بازار مانند Philips Hue یا Hive Active به یک هاب نیاز دارید. حضور این هاب به دلیل ناتوانی لامپ های ذکر شده در برقراری رابطه با شبکه وای فای ضروری است.
به این ترتیب قیمت لامپ Hue یا Active که به خودی خود بالاست افزایش چشمگیری می یابد زیرا قیمت هاب در حدود قیمت خود لامپ یا دست کم بسته چند تایی آن است.
قیمت هاب Philips Hue در آمازون
خوشبختانه لامپ هوشمند نیلیگو به هیچ ابزار جانبی برای کار نیاز ندارد. کافی است آن ها را به سرپیچ وصل کرده و در اپلیکیشن موبایل تعریف و تنظیم کنید.
پس از اتصال لامپ ها به سرپیچ باید از روشن بودن آن ها اطمینان حاصل کنید تا توسط اپلیکیشن قابل شناسایی باشند. با اختصاص لامپ ها به فضا های دلخواه کار نصب تمام است و تنها کار باقی مانده تنظیم کردن لامپ ها به سلیقه خودتان است.
بیشتر بخوانید: راهنمای نصب و راه اندازی اپلیکیشن
اپلیکیشن موبایل نیلیگو به صورت متن باز طراحی شده است. به این ترتیب تمام توسعه دهندگان می توانند هر گونه قابلیت ممکن را متصور باشند.
دانلود اپلیکیشن موبایل نیلیگو

بی نیازی به کلید

برای خاموش و روشن کردن لامپ نیلگو به کلید های هوشمند هم نیازی نیست. آن گونه که در بررسی های جداگانه نقل قول کرده ایم، لامپ فیلیپس Hue برای کار به کلید هوشمند هم نیاز دارد و گرنه مجبورید گاه و بی گاه برای کنترل آن از موبایل استفاده کنید.
نیاز به کلید مانند هاب هزینه اولیه ورود به خانه هوشمند را افزایش می دهد.

نتیجه گیری درباره خرید لامپ هوشمند نیلیگو

لامپ هوشمند نیلیگو سعی کرده با حفظ تمام خوبی های بهترین لامپ های هوشمند معایب آن ها را نیز برطرف کند. به همین دلیل است که مقرون به صرفه تر بودن و بی نیازی به دستگاه های جانبی در میان امکانات نیلیگو پریزم می درخشند.
خرید لامپ هوشمند به دلیل نیاز به پرداخت هزینه کمتر نسبت به سایر ابزار هوشمند سازی بهترین راه ورود به دنیای خانه هوشمند است
شاخ و شانه کشیدن لنوو در برابر فیلیپس، آمازون و نست برای تصاحب بازار اینترنت اشیاء
لامپ شیاومی Yeelight
فهرست