لامپ شیاومی Yeelight

نام Yi Technology با عرضه رقیبی بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به دوربین های Action Camera مانند GoPro بر سر زبان ها افتاد. این شرکت در گام بعدی بازار نورپردازی هوشمند را هدف قرار داده است. به این ترتیب می توان به راحتی حقیقت حضور Yi Technology را با لامپ هوشمند Yeelight دریافت کرد زیرا کیفیت و امکانات یکی از بهترین لامپ های هوشمند یعنی Philips Hue را با قیمتی بسیار نازل تر یعنی 29 دلار ارایه می دهد
یکی از مهم ترین مزیت های لامپ Yeelight عدم نیاز آن به هاب برای اتصال به شبکه Wi-Fi است. برای نصب لامپ هوشمند شیاومی کافی است آن را به سرپیچ E27 یا E26 وصل کرده و با نصب اپلیکیشن Yeelight آن را به شبکه وای فای خانه متصل نمایید.
به این ترتیب تنها با پرداخت 90 دلار خواهید توانست 3 عدد لامپ Yeelight بخرید. این قیمت حدود 160 دلار از بسته 3 تایی پایه فیلیپس هیو در خرده فروشی های آنلاین مانند آمازون کمتر است.
پس از اتمام راه اندازی قادر خواهید بود لامپ ها را با گوشی موبایل کنترل کنید. تنظیم برنامه زمان بندی برای خاموش و روشن شدن و شدت روشنایی تنها بخشی از ویژگی های اپلیکیشن است
اپلیکیشن Yeelight پر از حالات از پیش تنظیم شده است. همچنین می توانید تصویری از گالری موبایل خود انتخاب کرده و رنگ های آن را به اپلیکیشن معرفی کنید. اپلیکیشن امکانات مناسبی برای شخصی سازی دارد، پس پیدا کردن تنظیماتی که باب میل شما باشد کار زیادی نخواهد داشت.
شما می توانید با اسلاید کردن نمایشگر به سمت چپ و راست رنگ ها را تغییر دهید. شدت نور هم با اسلاید کردن به بالا و پایین ممکن است. اپلیکیشن Yeelight حالتی به نام Flow هم برای حرکت در میان رنگ ها دارد
دمای رنگ در لامپ شیاومی Yeelight از 1700 تا 6500 کلوین قابل تنظیم است و شما می توانید در آن واحد چندین لامپ را از طریق اپلیکیشن کنترل کنید.
درست مانند Hue، خواهید توانست از طریق الکسا یا دستیار گوگل کنترل کنید. شرکت Yi Technology قابلیت یکپارچه سازی یا Integration را سال 2016 معرفی کرد و اکنون با این تکنولوژی به خوبی می توانید لامپ های هوشمند شیاومی را با Alexa و Google Home یکپارچه کرده از طریق فرمان های صوتی کنترل کنید.
لامپ های LED شیاومی Yeelight با قیمت بسیار مقرون به صرفه می توانند محیط زندگی را دگرگون کنند. از سوی دیگر ویژگی های پرشمار این لامپ در کنار امکان کنترل آن ها با فرمان های صوتی از طریق Alexa و Google Home توانسته Yeelight را به گزینه ای بسیار وسوسه انگیز در برابر رقبایی چون Philips Hue و LifX تبدیل کند.
لامپ هوشمند نیلیگو
لامپ اکتیو Hive
فهرست