کلیدهای اینترنت اشیاء

کلیدهای اینترنت اشیاء نیلیگو شامل کلیدهای روشنائی، کولر و کلید داکت اسپلیت لمسی است که بگونه ای ساخته شده اند که علاوه بر انجام وظیفه عادی، میتواند سرویسهای متعددی را بصورت نرم افزاری و در بستر Cloud ارائه کنند. قابلیت ارتباط با شبکه Wi-Fi و Cloud، آنرا به یک محصول اینترنت اشیاء با امکان توسعه روز افزون مبدل ساخته است. با توجه به امکان توسعه این محصول توسط نرم افزار و بر بستر Cloud، کاربردهای وسیعی برای این محصول جهت ارتقاء امنیت، رفاه و بهینه سازی در مصرف انرژی میتوان در نظر گرفت.

کلید روشنائی اینترنت اشیاء

یکی از انواع کلیدهای اینترنت اشیاء، کلیدهای روشنائی است که، کاربرد گسترده ای در صنعت ساختمان دارد. داشتن طراحی بسیار زیبا در عین سادگی و در ترکیب با ویژگی های منحصر بفرد که انواع کلید نیلیگو را به کالایی متفاوت تبدیل کرده است که در مقایسه با کلیدهای مشابه، علاوه بر قیمتی مناسبتر دارای کارائی بیشتری میباشد.

کلیدهای روشنائی، در دو اندازه مختلف طراحی و تولید شده اند که هر دو نوع، قابلیتهای یکسان از لحاظ سرویس دهی دارا میباشند.

این کلیدها قادرند تا چندین رخداد را به Cloud ارسال کنند و هر رخداد میتواند عملکردی متفاوت ولی قابل تعریف توسط کاربر داشته باشد. تعریف نوع عملکرد یا همان Business rule ، تحت وب بوده و میتواند براحتی توسط صاحب کلید انجام شود.

به عنوان مثال، ساده ترین و ابتدائی ترین رخداد برای هر کلید، رخداد Click یا فشار دادن کلید میباشد. اگر نیاز داشته باشیم تا با فشاردادن کلید، علاوه بر خاموش یا روشن شدن چراغهای روشنائی، اتفاق دیگری نیز رخ دهد، همچون ارسال یک پیام یا قطع شدن یک رله یا . . . . ، میتوانیم از این کلید بر پایه تکنولوژی اینترنت اشیاء استفاده کنیم. نکته جالب توجه آنست که شما در هر زمان و مکانی قادر خواهید بود تا Business rule که برای هر رخداد ایجاد کرده اید را فعال یا غیر فعال کنید یا آنرا تغییر دهید.

این کلید قادر است تا رخدادهائي همچون Click یا Long Click یا Long Click2 الی Long Click9 و نیز  DBClick ، کلیک سه تائی ، . . . . ، کلیک هفت تائی را برای هر کدام از پلهای کلید، تشخیص داده و برای Cloud ارسال کند تا بر اساس هر رخداد، عملکردی متفاوت قابل تعریف کردن باشد.

قابلیت ارتباط از طریق Wi-Fi ، داشتن قابلیت Open API و نیز قابلیت داشتن ارتباط از راه دور و بر بستر اینترنت جزء اولین و ساده ترین سرویسهای این کلیدها میباشد. قابلیت ارتباط با Cloud و تعریف فرآیند کاری، تعریف ارتباطات آنها با اشیاء و بانکهای اطلاعاتی دیگر، دریافت وضعیت فعلی کلید، برخی گزارشات استفاده و محاسبه زمان مصرف که بخشی از قابلیتهای سرویس M2M بر روی Cloud میباشد نیز تنها بخشی از سرویسهای قابل توجه این کلید میباشد.

کلیدهای نیلیگو در عین سادگی، عملکردی بسیار گسترده دارد و این عملکرد به دلیل ارتباطی که با سرویسهای ابری نیلیگو دارد، قابل توسعه است. بدین ترتیب با یکبار تهیه این کلیدها، قادر خواهید بود تا آنها را بصورت نرم افزاری توسعه دهید.

ویژگی های کلی

کلید کولر آبی

کلید کولر آبی اینترنت اشیاء

یکی از انواع کلیدهای نیلیگو، کلیدهای کولر آبی مخصوص مناطق گرم و خشک جهت کنترل و نظارت بر عملکرد کولرهای آبی میباشد.

این کلیدها، تمامی سرویسهای یک کلید اینترنت اشیاء را دارا میباشد، این بدین معنی است که یکبار کلید Wi-Fi کولر آبی را تهیه میکنید و با ارتقاء سرویسهای Cloud ، بطور مستمر، کلید شما ارتقاء در سرویس دهی پیدا خواهند کرد.

این کلیدها، کولرهای آبی را در حالت خاموش، دور کم و دور زیاد کنترل خواهد کرد. داشتن یک سنسور حرارت محیطی بر روی این کولرها، به این محصول این امکان را خواهد داد تا دمای محیط را نیز به کاربر از طریق اپلیکیشن موبایل و نیز سرویس M2M اعلام کند. البته میتوانید براحتی از سنسورهای اینترنت اشیاء در مکانهای دیگر ساختمان خود استفاده کنید و توسط سیستم یکپارچگی، عملکرد کلیدها را با سنسورها هماهنگ کنید.

به عنوان مثال، ارتباط با سایت هواشناسی، یا ارتباط با هر نوع سنسور حرارت در هر نقطه ای که نصب شده باشد. همچنین قابلیت ارتباط با سیستم زمانی یا سیستم تردد یا تعریف فرآیند کاری با تمامی موارد فوق، از جمله قابلیتهای این محصول است که بواسطه ارتباط با Cloud ایجاد شده است.

به این ترتیب کسانیکه از این کلیدها استفاده میکنند میتوانند همانند محصولات دیگر اینترنت اشیاء، هر روز منتظر یک سرویس جدید باشند که نیلیگو بر روی بستر Cloud برای این کلیدها ایجاد خواهد کرد. همچنین برنامه نویسان و توسعه دهندگان می توانند قابلیت های بسیار پیشرفته تری را که در ذهن دارند برای کلیدهای هوشمند نیلیگو ایجاد کنند.

کلید داکت اسپلیت

توان مصرفی آماده باش

کمتر از 0.1 وات


ولتاژ کاری

AC 110-240 V


فرکانس کاری

50-60Hz


سازگاری

Rest web service protocol – Cloud connection – Apple home kit – Amazon Alexa – Google home

نوع وای فای

802.11b/g/n


پروتکل امنیتی

WPA2 local – SSL Cloud connection


نوع ارتباط

Web service over HTTP / MQTT over cloud


حسگر آیریس
روشنایی هوشمند LED پریزم
فهرست