ریموت کنترل اینترنت اشیاء

نیلیگو ریموت

ریموت کنترل اینترنت اشیا، قابلیت دارد که از یک طرف به شبکه Wi-Fi متصل گردد و در صورت وجود اینترنت به سرویسهای Cloud دسترسی داشته باشد و از طرف دیگر با داشتن قابلیت IR میتواند به دستگاههای دارای ریموت کنترل، فرمان صادر کند. ارتباط با تلویزیون، کولر گازی، انواع پخش کننده های و . . . . میتوانند به اشیاء دیگر مرتبط شده و سرویسهای جدیدی را ارائه کنند.

حتما پیش آمده است دنبال کنترل تلویزیون خود گشته اید. حتما پیش آمده است که باتری کنترل شما تمام شده و قادر نیستید تا به کولر گازی خود فرمان دهید. حتما پیش آمده است تا وقتی خواب هستید، تصمیم داشتید از تخت خود خارج شوید و دمای کولر را تغییر دهید. شاید در شرکتی کار میکنید که لازم است تا کنترل فن کوئلهای را بصورت مرکزی کنید ولی بدلیل عدم توانائی فن کوئل به ارتباط با شبکه، باید کنترل هر فن کوئل را در کنار آن قرار دهید و مداوم به آنها سرکشی کنید.

این دستگاه ساخته شده توسط نیلیگو، قادر است تا فرامین هر کنترل را یکبار یاد بگیرد و آنرا ذخیره کند و چون قادر است با شبکه Wi-Fi ارتباط برقرار کند، میتواند با M2M Cloud و Integration Cloud نیز ارتباط برقرار کند. همین امر باعث میشود تا دستگاههای مختلف قادر شوند تا سرویسهائیکه تا قبل از این امکان نداشت توسط اپلیکیشن موبایل و Cloud ممکن کنند.

ویژگی های کلی


اتصال بسیار ساده به برق شهری با سیم کشی بسیار جزیی، که البته به صورت پنهان در کنار سیستمهای دیگر قابل انجام است. امروزه استفاده از ریموت کنترل در کاربردهای خانگی و تجاری بسیار گسترش یافته. افزودن وای فای ریموت نیلیگو به مجموعه سیستمهای خانگی، اداری میتواند رفاه و امنیت بیشتری را به خریداران این محصولات هدیه کند. صرفه جویی در مصرف انرژی میتواند در برخی سیستمهای خانگی حاصل گردد.
با توجه به اینکه این دستگاه یک دستگاه با تکنولوژی اینترنت اشیاء میباشد و قادر است براحتی به سرویسهای Cloud متصل شود، کاربردهای گسترده ای برای این دستگاه بوجود آورده است. برای انواع تلویزیونها، دستگاههای Set-top-box، کولر گازی و . . .  و بسیاری کاربردهای متعدد دیگر که هر کدام را میتوان در هر زمانیکه لازم باشد براحتی توسط سرویس Integration به این دستگاه اضافه نمود. این دستگاه براحتی نصب و راه اندازی میگردد و قابلیت توسعه نرم افزاری آن بر روی Cloud نامحدود میباشد

توان مصرفی خاموش

کمتر از 0.1 وات


ولتاژ کاری

AC 110-240 V


فرکانس کاری

50-60Hz


سازگاری

Rest web service protocol – Cloud connection – Apple home kit – Amazon Alexa – Google home

نوع ریموت

38 KHZ


نوع وای فای

802.11b/g/n


پروتکل امنیتی

WPA2 local – SSL Cloud connection


نوع ارتباط

Web service over HTTP / MQTT over cloud


سنسورهای حرارت-رطوبت اینترنت اشیاء
رله اینترنت اشیاء
فهرست