انواع روشنایی هوشمند LED

نیلیگو پریزم

روشنائی اینترنت اشیاء در حقیقت چراغهای LED است که سخت افزار آن بگونه ای ساخته شده است که علاوه بر تامین روشنائی، میتواند سرویسهای متعددی را بصورت نرم افزاری در اختیار مصرف کننده قرار دهد. قابلیت ارتباط با شبکه و Cloud، آنرا به یک محصول اینترنت اشیاء با امکان توسعه روز افزون مبدل ساخته است. با توجه به امکان توسعه این محصول توسط نرم افزار نیز توسعه بر روی Cloud، کاربردهای وسیعی برای این محصول جهت ارتقاء امنیت، رفاه و بهینه سازی در مصرف انرژی میتوان در نظر گرفت. تنوع در اشکال مختلف و توانهای متعدد از مزیتهای این دسته محصولات میباشد

روشنائی نیلیگو در حقیقت یک محصول کامل در حوزه اینترنت اشیا میباشد که کلیه امکانات و سرویسهای این تکنولوژی را نیز دارا میباشد. نیلیگو بازه گسترده ای از انواع روشنایی با انواع تنوع را ارایه کرده تا روشنائی و نیز نورپردازی هر فضایی ممکن باشد. نصب ساده، عدم نیاز به سیم کشی مجدد یا هر گونه لوازم اضافی از قبیل Hub، روشنائی هوشمند نیلیگو را از رقبا متمایز کرده است.
در حقیقت پریزم نام دسته محصولات روشنائی نیلیگو میباشد و این دستگاه ها را با توان و اشکال متنوع روانه بازار کرده تا پاسخگوی تمام نیاز ها و سلایق باشد و روشنائی پریزم نیز یکی از این دسته محصولات میباشد. در حقیقت، نیلیگو درایور IoT را تولید کرده است که قادر است کلیه چراغهای LED را با تکنولوژی اینترنت اشیاء راه اندازی کند.

این دسته از محصولات در دو دسته رنگی (RGB) با قابلیت تولید 16 میلیون رنگ و نیز کلوین (تنظیم دمای نور) تولید شده اند. کاربردهای متعددی میتوان برای هر دسته در نظر گرفت. این کاربردها بواسطه ارتباط این محصولات با Cloud ها بسیار بیشتر خواهند بود و هر روز توسعه خواهند یافت.
روشنائی هوشمند کلوین با تنظیم دمای نور برای ایجاد آرامش، بهبود شرایط مطالعه و بالا بردن تمرکز در منازل، ادارات و . . . . ساخته شده است. همچنین روشنائی هوشمند RGB می تواند با تغییر رنگ نور، هر محیطی از قبیل کافی شاپها، رستورانها، هتلها و . . .  را دگرگون کند.

ویژگی های کلی


به دلیل ارتباط با Cloud، روشنائی نیلیگو پریزم با سایر محصولات نیلیگو، لوازم هوشمند دیگر  (Third-Party) و حتی دستیار های صوتی مانند الکسا و دستیار صوتی گوگل سازگار است.

خاموش و روشن کردن روشنایی ها یا تغییر فضای زندگی و کار بواسطه تغییر رنگ نور یا دمای نور، به سادگی فشار دادن یک دکمه در اپلیکیشن موبایل خواهد بود، نور هر خانه، دفتر کار، کافی شاپ یا هر ساختمان دیگری را می توان برای زیبائی، نورپردازی کرد یا برای مطالعه و تمرکز بهترین نور را بر اساس دمای نور برگزید. کلیه محصولات روشنائی هوشمند نیلیگو پریزم همانند کلیه محصولات نیلیگو نه تنها به خودی خود امن است بلکه میتواند در ارتقا امنیت ساختمان بسیار موثر باشد. همچنین، محصولات روشنائی هوشمند نیلیگو پریزم بواسطه ارتباط با Cloud با کلیه ابزارهای هوشمند مانند حسگر حرکتی و . . . سازگار است. به لطف اپلیکیشن موبایل نیلیگو، روشنائی هوشمند نیلیگو پریزم به امکانات گسترده ای مجهز شده تا هوشمندتر از رقبای خود باشد. اگر این برای شما کافی نیست، بهتر است بدانید که روشنائی هوشمند نیلیگو پریزم به صورت Open API طراحی شده تا قابلیت توسعه توسط هر توسعه دهنده ای را داشته باشد. براحتی به M2M Cloud متصل میگردد و میتوانید نحوه عملکرد آنرا در تعامل با باقی ابزارها، در سیستم یکپارچگی براحتی تعریف نمائید.

روشنائیهای سقفی 8 وات

این نوع چراغهای سقفی با ظاهری شیک و دیفیوزری زیبا و در دو مدل RGB با قابلیت تولید 16 میلیون رنگ و کلوین با قابلیت کنترل دمای نور تولید شده است. حداکثر توان این چراغ 8 وات میباشد و شما قادر خواهید بود تا 4 عدد چراغ را به یک درایور متصل کرده و با یک درایور روشن کنید. بدین ترتیب هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. اگر از یک Extender استفاده کنید قادر خواهید بود این تعداد را چند برابر افزایش داده و هزینه درایور را بر چند چراغ سرشکن کنید

روشنائیهای سقفی 12 وات

این نوع چراغهای سقفی با ظاهری شیک و شکلهای مختلف و زیبائی ساخته شده اند و در دو مدل RGB با قابلیت تولید 16 میلیون رنگ و کلوین با قابلیت کنترل دمای نور عرضه شده اند. حداکثر توان این چراغها 12 وات میباشد و شما قادر خواهید بود تا 3 عدد چراغ را به یک درایور متصل کرده و با یک درایور روشن کنید. بدین ترتیب هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. اگر از یک Extender استفاده کنید قادر خواهید بود این تعداد را چند برابر افزایش داده و هزینه درایور را بر چند چراغ سرشکن کنید.

روشنائیهای سقفی 18 وات

این نوع چراغهای سقفی دارای ظاهری شیک و زیبا میباشد و در دو مدل RGB با قابلیت تولید 16 میلیون رنگ و کلوین با قابلیت کنترل دمای نور تولید شده است. حداکثر توان این چراغ 18 وات میباشد و شما قادر خواهید بود تا 2 عدد چراغ را به یک درایور متصل کرده و با یک درایور روشن کنید. بدین ترتیب هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. اگر از یک Extender استفاده کنید قادر خواهید بود این تعداد را چند برابر افزایش داده و هزینه درایور را بر چند چراغ سرشکن کنید

روشنائیهای سقفی 25 و 50 و 100 وات

توان مصرفی

8w الی 200w

توان مصرفی آماده باش


کمتر از 0.1 وات

ولتاژ کاری


AC 110-240 V

فرکانس کاری


50-60Hz

نوع وای فای


802.11b/g/n

پروتکل امنیتی


WPA2 local – SSL Cloud connection

رنگ ال ای دی


 16 میلیون رنگ (RGB) – کلوین 2500-6500

نوع ارتباط


Web service over HTTP / MQTT Over Cloud

مقایسه Kelvin و RGB


مقایسه
RGB
 • یکسان
 • یکسان
 • یکسان
 • یکسان
 • یکسان
 • 65 لومنز بر وات
 • طیف کامل نور
 • گران تر
مقایسه
Kelvin
 • یکسان
 • یکسان
 • یکسان
 • یکسان
 • یکسان
 • 140 لومنز بر وات
 • طیف دمای نور
 • عادی
 • ارزان تر
انواع کلید اینترنت اشیاء
لامپهای هوشمند LED نیلیگو پریزم
فهرست