حسگر حرکتی اینترنت اشیاء

نیلیگو آیریس

حسگر حرکتی و حسگر سنجش شدت نور نیلیگو نیز یکی دیگر از اشیاء ساخت نیلیگو میباشد که کلیه خصوصیات یک محصول اینترنت اشیاء را از جمله ارتباط با سرویسهای ابری را دارا میباشد. قابلیت توسعه بر پایه سرویسهای ابری، این محصول را به یک محصول بسیار کاربردی تبدیل میکند.

آیریس نامی است که نیلیگو برای حسگر حرکتی خود انتخاب کرده و حسگر حرکتی آیریس نیلیگو در حقیقت 2 دستگاه در قالب یک دستگاه میباشد. یکی از وظائف آن تشخیص حرکت افراد و اجسام میباشد که به آن Motion Detector میگویند. سنسور دیگری که در این دستگاه قرار داده شده است، شدت روشنائی (لوکس) را اندازه گیری میکند. اندازه گیری شدت روشنائی میتواند به سیستمهای روشنائی پریزم کمک کند تا بهینه مصرف کنند و همواره از نوری با ثبات و کیفیت بیشتری برخوردار باشیم. Motion Detector پس از شناسائی حرکت فرد یا اجسام، آنرا به سرویس ابری ارسال میکند تا در Cloud برنامه ای که برای هر Motion Detector بطور جداگانه قرار داده شده است مشخص کند که چه کار/کارهائی باید صورت پذیرد. ارتباط این دستگاه با اشیاء و بانکهای اطلاعاتی دیگر میتواند سرویس دهی این دستگاه را در مقایسه با مدلهای ساده بسیار افزایش دهد.

ویژگی های کلی


اتصال بسیار ساده به برق شهری با سیم کشی بسیار جزیی، که البته به صورت پنهان در کنار سیستم روشنایی قابل انجام است. امروزه استفاده از حسگرهای ساده حرکت و نور در کاربردهای خانگی و تجاری بسیار گسترش یافته. افزودن حسگر آیریس نیلیگو به یک سیستم امنیتی می تواند حرکت اجسام و افراد و تغییر در میدان های نوری را تشخیص داد، تا واکنشی مناسب مانند هشدار به اپراتور یک دستگاه یا هر واکنش دیگری رخ دهد بنابراین ارتقاء امنیت ساختمانها از مهمترین مزیتهای این دستگاه میباشد.
بنابراین، نتیجه بکار بردن حسگر آیریس چیزی جز ارتقاء امنیت، صرفه جویی در مصرف انرژی و رفاه و آسایش بیشتر نخواهد بود.
با توجه به اینکه این دستگاه یک دستگاه با تکنولوژی اینترنت اشیاء میباشد و قادر است براحتی به سرویسهای Cloud متصل شود، کاربردهای گسترده ای برای این دستگاه بوجود آورده است. برای انواع کنترلهای تردد، برای ارتقاء امنیت، برای صرفه جوئی در مصرف و بسیاری کاربردهای متعدد دیگر که هر کدام را میتوان در هر زمانیکه لازم باشد براحتی توسط سرویس Integration به این دستگاه اضافه نمود. اندازه گیری میزان روشنائی یا (LUX) نیز میتواند به ما کمک کند برای ایجاد محیطی پاک از لحاظ نوری و در عین حال کاهش و کنترل مصرف انرژی روشنائی. این دستگاه براحتی نصب و راه اندازی میگردد و قابلیت توسعه نرم افزاری آن بر روی Cloud نامحدود میباشد

توان مصرفی خاموش

کمتر از 0.1 وات


ولتاژ کاری

AC 110-240 V


فرکانس کاری

50-60Hz


سازگاری

Rest web service protocol – Cloud connection – Apple home kit – Amazon Alexa – Google home

نوع وای فای

802.11b/g/n


پروتکل امنیتی

WPA2 local – SSL Cloud connection


نوع ارتباط

Web service over HTTP / MQTT over cloud


ارتباط ماشین به ماشین
انواع کلید اینترنت اشیاء
فهرست