برای استفاده از نسخه اندورید اپلیکیشن موبایل نیلیگو باید ابتدا آن را نصب کنید. جدیدترین نسخه این اپلیکیشن را از صفحه مربوط به آن دریافت کنید.

اکنون کافی است فرایند نصب اپلیکیشن را مطابق تصاویر ادامه داده در انتها گزینه Open را انتخاب کنید تا به اپلیکیشن نیلیگو وارد شوید. حال باید به محیط اپلیکیشن وارد شده باشید و می توانید دستگاه های هوشمند را جستجو کنید. آیکون نیلیگو در وسط صفحه را فشار دهید تا دستگاه‌های جدید و پیکربندی نشده توسط اپلیکیشن پیدا شوند. یا از منوی کشوئی اپلیکیشن گزینه “پیکربندی یک شی جدید” را انتخاب کنید

توجه داشته باشید که دسترسی های لازم برای اپلیکیشن در نسخه های بالاتر از اندروید 5 پس از نصب آن و در مواقع لازم گرفته می شود. بنابراین باید با چنین پیغام هایی روبرو شده باشید. انتخاب گزینه Allow مجوز لازم برای یافتن دستگاه های جدید را به اپلیکیشن خواهد داد. دستگاه های یافته شده در پایان جستجو برای شما لیست می شوند. اگر تنها یک دستگاه پیدا شده باشد می توانید با انتخاب گزینه Test وارد صفحه کنترل شده و بدون انجام پیکربندی از آن استفاده کنید.

همچنین با انتخاب گزینه OK به مرحله بعدی برای پیکربندی اشیاء هدایت خواهید شد. در این صفحه فهرست دستگاه‌های پیکربندی نشده را مشاهده می‌کنید که با نام پیش‌فرض نام گذاری شده اند.

اکنون می توانید گزینه Add را انتخاب کنید تا مراحل افزودن دستگاه جدید آغاز شود.

اما اگر دکمه Add را انتخاب کنید به مراحل افزودن دستگاه جدید وارد خواهید شد.

در اولین گام بهتر است برای دستگاه جدید یک نام مناسب انتخاب کنید.در غیر این صورت با زدن دکمه next کار با نام پیش‌فرض ادامه پیدا خواهد شد. مثلا اگر می خواهید از یک لامپ هوشمند نیلیگو در اتاق خواب استفاده کنید، نام bedroom می تواند گزینه مناسبی باشد.

در گام بعدی شبکه وای فای مورد نظر را انتخاب کرده و رمز عبور آن را در فیلد Router Password وارد نمایید. دقت کنید که رمز عبور مودم شما تنها باید دربرگیرنده کاراکترهای استاندارد A-Z و a-z و 0-9 و علامت ـ باشد. اگر چنین نیست، لطفا پیش از ادامه رمز عبور مودم وای فای خود را تغییر دهید.

با فشردن دکمه Finish اگر تمام مراحل را درست طی کرده باشید، با پیغامی مواجه می شوید که به معنی پیکربندی دستگاه انجام شده و حالا دستگاه سعی میکند به مودم Wi-Fi که شما مشخص کرده اید متصل گردد.
با اتمام پیکربندی یک دستگاه دوباره وارد صفحه فهرست دستگاه‌های جدید پیکربندی نشده خواهید شد تا به ترتیب به پیکربندی آن‌ها بپردازید. با پیکربندی آخرین دستگاه به صفحه اصلی برنامه هدایت خواهید شد. با هدایت به صفحه اصلی برنامه پس از چند ثانیه علامت وای فای به رنگ سبز در گوشه آیکون دستگاه های پیکربندی شده، نمایش داده می شود که به معنی اتصال درست دستگاه به مودم وای فای است.
اکنون می توانید دستگاه را به دلخواه خود کنترل کنید. برای این کار کافی است آیکون یا نماد دستگاه را فشار دهید تا به صفحه کنترل دستگاه هوشمند وارد شوید.


 

شما می توانید هر یک از دستگاه های هوشمند را به صورت جداگانه کنترل کرده یا تمام آن ها را با هم کنترل کنید. هر دستگاه ممکن است نما یا محیط کنترلی مخصوص به خود را داشته باشد. بنابراین با وجود مشترکات کلی، برای کنترل یک کلید هوشمند، حسگر حرکتی یا لامپ هوشمند با گزینه های متفاوتی سر و کار خواهید داشت. در ادامه به کنترل یک لامپ هوشمند نیلیگو خواهیم پرداخت.
صفحه کنترلر چراغها، بخش های زیادی دارد. این صفحه را می توان به سه بخش تقسیم کرد که به ترتیب از بالا به پایین به عنوان منوی بالا، بخش های کنترلی و منوی پایینی شناخته می شوند.
در منوی بالایی سه گزینه افزودن به علاقه مندی ها، تایمر و دوربین وجود دارد که بعدا به آن ها پرداخته خواهد شد.
همان طور که از نام بخش کنترلی پیداست برای اعمال تنظیمات مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید رنگ مورد نظر برای لامپ به همراه شدت و دمای آن را تنظیم کنید. در منو پایینی هم به دستگاه ها و چراغها افزوده شده به اپلیکیشن دسترسی دارید تا هم به صورت تکی یا هم به صورت گروهی آن ها را کنترل نمایید.


 

سربرگ Wheel

برای کنترل رنگ لامپ می توانید از Wheel یا گردونه رنگ استفاده کنید. لامپ های هوشمند نیلیگو از 16 میلیون رنگ پشتیبانی می کنند که به راحتی از طریق گردونه قابل انتخاب است. با ضربه زدن روی هر جای گردونه کد رنگ انتخاب شده نمایش داده می شود. برای اعمال رنگ کافی است روی دکمه Enter کلیک کنید.
به یاد داشته باشید حالت اتصال درست لامپ به وای فای به صورت یک علامت سبز رنگ وای فای در کنار دکمه خاموش و روشن نمایش داده می شود.
برای خاموش کردن لامپ هم دکمه جداگانه ای در نظر گرفته شده است. برای تنظیم شدت نور هم از نوار تنظیم شدت استفاده کنید. قرار دادن شدت روی حداقل معادل خاموش بودن نرم افزاری لامپ تنظیم شده است.


 

سربرگ RGB

سربرگ RGB رنگ های تشکیل دهنده هر رنگ یعنی قرمز، سبز و آبی را به صورت مجزا کنترل می کند. با ترکیب این رنگ ها می توان هر رنگی را ایجاد کرد. نوار آخر هم برای تنظیم شدت نور در نظر گرفته شده است.


 

سربرگ Kelvin

کلوین واحد اندازه گیری دمای نور است که در اپلیکیشن نیلیگو برای همین کار استفاده می شود. در این صفحه سه نوار وجود دارد که به ترتیب برای تنظیم رنگ زرد، رنگ سفید و شدت نور استفاده می شوند.


 

سربرگ Settings

در این سربرگ می توانید لامپ را به تنظیمات کارخانه ای بازگردانید، firmware دستگاه را به روز کنید، نام دستگاه را تغییر دهید یا روی آن رمز عبور بگذارید.
بازگشت به تنظیمات کارخانه ای: با انتخاب دکمه Reset لامپ را به تنظیمات کارخانه ای باز خواهید گرداند. برای این کار در پاسخ به پیغام نشان داده شده گزینه Ok را انتخاب کنید یا اگر منصرف شدید No را فشار دهید.
به روز رسانی firmware
تغییر نام دستگاه: برای تغییر نام دستگاه کافی است نام جدید را در فیلد مورد نظر وارد کنید.
تغییر Password: اگر دوست داشته باشید هیچ کس به جز شما به تنظیمات دستگاه هوشمند دسترسی نداشته باشد می توانید آن را با رمز عبور محافظت کنید.این رمز عبور تنها برای کاربرد محلی یا Local قابل استفاده است.
برای تغییر رمز عبور باید ابتدا رمز عبور فعلی را در فیلد اول و رمز عبور جدید را در فیلد دوم وارد کنید. اگر تا کنون رمز عبوری روی دستگاه هوشمند قرار نداده‌اید باید برای فیلد اول عبارت admin را وارد نمایید که به صورت پیش‌فرض برای تمام دستگاه‌ها تنظیم شده است.


 

اعمال تغییرات به تمام دستگاه ها

برای اعمال هر یک از تغییرات رنگ و شدت به صورت همزمان به تمام لامپ ها می توانید در منو پایینی وضعیت را بر روی All قرار داده، تنظیمات مورد نظر را اعمال کنید.


 

ذخیره کردن تنظیمات و افزودن به علاقه مندی ها

اگر پس از تنظیم ترکیب رنگ و شدت نور مورد علاقه خود بخواهید برای همیشه به عنوان یکی از گزینه ها از آن استفاده کنید، می توانید این ترکیب را ذخیره کنید.
این کار با رسیدن به ترکیب مورد نظر در هر یک از سربرگ های Wheel، Kelvin یا RGB قابل انجام است.
برای ذخیره کردن تنظیمات کافی است دکمه افزودن به علاقه مندی ها را فشار دهید.
اگر برای اولین بار قصد ذخیره تنظیمات را داشته باشید با پیغام خالی بودن لیست علاقه مندی ها مواجه خواهید شد. برای ذخیره اولین ترکیب دکمه افزودن را فشار دهید.
اکنون ترکیب مورد نظر به لیست افزوده شده و به صورت یک نماد نشان داده می شود.
برای حذف تنظیمات ذخیره شده دکمه حذف را فشار دهید. با این کار یک علامت سطل زباله روی تمام رنگ‌های ذخیره شده نشان داده می شود. اکنون با فشار دادن نماد سطل زباله روی هر یک از رنگ‌ها آن را حذف خواهید کرد.


 

تنظیم رنگ از روی تصاویر

اگر هیچ یک از 16 میلیون رنگ قابل انتخاب در تنظیمات را دقیقا رنگ مورد نظر خود نمی دانید، نگران نباشید چون می توانید رنگ مورد نظر خود را از هر تصویری انتخاب کنید.
مثلا اگر تصویر یک غروب زیبای پاییزی را دوست دارید می توانید اتاق خود را به همین رنگ در آورید.
کافی است علامت دوربین را فشار دهید تا با دو گزینه انتخاب از گالری یا تصویر برداری با دوربین مواجه شوید.
پس یا با دوربین گوشی موبایل خود از آن غروب زیبا عکس بگیرید یا عکس مورد نظر را از گالری انتخاب کنید.
با انتخاب هر یک از گزینه ها باید ابتدا دسترسی های لازمه را به اپلیکیشن بدهید.
پس از باز شدن دوربین از محدوده دلخواه عکس برداری کنید. در نهایت رنگ مورد نظر را از هر یک از بخش های تصویر انتخاب کرده و اعمال کنید. برای انتخاب ریز ترین جزییات رنگ می‌توانید از زوم تصویر استفاده نمایید.


 

ایجاد ارتباط با Cloud
سوابق خرید
فهرست