به ما بپیوندید زیرا …

بیشتر وقت ما در خانه و محل کار میگذرد. در این محیط ها با وسایل زیادی سر و کار داریم که با وجود ویژگی های دوست داشتنی، گاها موارد آزار دهنده ای هم دارند.کار کردن با برخی از آن ها دشوار و پیچیده است، برخی ایمنی پایینی دارند و برخی امکانات کمی در اختیار ما قرار می دهند. حتی گاهی از کار افتادن بدون هشدار آنها میتواند زیان بزرگی بهمراه داشته باشد. حتی مصرف انرژی مدیریت نشده برخی از آنها، هزینه زیادی برای ما بدنبال خواهد داشت.

ما در نیلیگو یک راه حل خوب برای همه این مشکلات داریم.

با کمک ما میتوانید وسایل (اشیا) را هوشمند نموده و با اتصال آنها به شبکه و اینترنت، آنها را به یکدیگر متصل کرده تا از این پس بتوانند امکانات بیشتری را با امنیت بالاتر و کاربردی ساده تر از اشیاء در اختیار داشته باشید. این تکنولوژی به زبان ساده اینترنت اشیاء یا Internet of Things نام دارد و در حال تبدیل شدن به انقلابی بزرگ در دنیای فن آوری است. با استفاده از کالا ها و سرویس های نیلیگو می توانید اشیاء را از هر جای دنیا کنترل کنید یا به سیستمهای خود نظارت داشته باشید، مصرف انرژی را مدیریت نموده و خدماتی دریافت کنید که تا کنون غیر ممکن به نظر می رسیده. پیوستن به نیلیگو به معنای در اختیار داشتن به روزترین تکنولوژی و سالها تجربه است و ما با اشتیاق فراوان منتظر دیدن شما در جمع مشتریان پرشمار خود هستیم.

نیلیگو در زمینه اینترنت اشیاء فعالیت می کند که حاصل آن طراحی و تولید سخت افزار های گوناگون و سرویس های نرم افزاری متنوع است. هوش مصنوعی هم به زودی به گستره خدمات ما افزوده خواهد شد.

برای تعریف ساده اینترنت اشیاء باید آن را به چهار بخش تقسیم کرد.

  1. از همین حالا جهان به سمتی رفته که اشیاء بسیاری می توانند به شبکه اینترنت متصل شوند و هویتی یکتا داشته باشند. این اتفاق که با اتصال دستگاه های الکترونیکی مانند کامپیوتر و موبایل به اینترنت آغاز شد و حالا شاهد اتصال وسایلی مانند لامپ یا حتی کلید برق به اینترنت هستیم.
  2. در گام بعدی به فضای رایانش ابری یا Cloud نیاز داریم تا تمامی اشیاء بتوانند با یکدیگر و بانک های اطلاعاتی تبادل پیام داشته باشند.
  3. گام سوم به برقراری قوانین ارتباطی بین اشیاء و دیتابیس ها یا Business Rules اختصاص دارد. حالا می توان گفت یک اکوسیستم اینترنت اشیاء شکل گرفته است.
  4. اکنون با اطلاعات جمع آوری شده و Cloud های آماده، الگوریتمهای هوش مصنوعی بر روی تک تک اشیاء و سرویس دهی آنها ایجاد خواهد شد و اشیاء قادر به تفکر و زندگی با انسان خواهند بود.

هم اکنون، نیلیگو در 4 مرحله فوق در حال کار و توسعه میباشد.

سخت افزار لازم برای اتصال اشیاء به شبکه اینترنت در واحد سخت افزار و الکترونیک نیلیگو طراحی می شود. این واحد محصولات تولید شده توسط تولید کنندگانی مانند لوازم خانگی، لوازم صوتی تصویری یا حتی روشنائی را توسعه داده و توسط سخت افزارهای طراحی شده به شبکه وای فای متصل کرده از آن طریق وارد دنیای اینترنت اشیاء خواهد کرد. ما برای اتصال اشیاء درون ساختمان ها به اینترنت از پروتکل وای فای 802.11b/g/n استفاده می کنیم. برای محیط های بزرگتر مانند فضاهای اداری که فضائی بزرگتر و تعداد اشیاء بیشتری دارند، طبیعتا از شبکه وای فای گسترش یافته استفاده میکنیم. این ارتباطات برای محیطهای برزگتر همانند محیطهای شهری توسط GSM یا Lora ایجاد خواهد شد.

نیلیگو علاوه بر تیم طراحی و تحقیقات در حوزه الکترونیک، سخت افزار، تیمهای مجزای دیگری دارد که میتواند سرویسهای خوبی را در حوزه B2B و B2C برای مشتریان مهیا کند.

یکی از این تیمها تیم تهیه مواد اولیه و تولید محصول میباشد. وظیفه اصلی این تیم  تهیه قطعات الکترونیک، تولید بوردهای الکترونیکی طراحی شده توسط تیمهای نیلیگو و مونتاژ قطعات SMD  و DIP بصورت کارخانه ای میباشد. تولید را در فیلم ملاحظه میکنید

همچنین خدمات پس از فروش و گارانتی سخت افزارهای ارائه شده توسط این تیم انجام خواهد شد.

سخت افزار تولید شده برای کار کردن نیاز به نرم افزار دارد. تولید نرم افزار و اپلیکیشن برای انواع کامپیوتر، موبایل و تبلت در بخش نرم افزار نیلیگو انجام می شود. سیاست ما در زمینه تولید نرم افزار به گونه ای بوده که توسعه های بعدی اشیاء به نیلیگو وابسته نباشد. برای نمونه، ارتباط با اشیاء به جای استفاده از API اختصاصی، می توان از Web Service های طراحی شده در اشیاء استفاده کرد. به این ترتیب، علاوه بر نیلیگو، سایر توسعه دهندگان هم قادر به توسعه نرم افزاری کالا ها خواهند بود یا میتوانند از اشیاء تولید شده توسط نیلیگو در پروژه های خاص خود استفاده کنند

ما برای برقراری ارتباط ماشین به ماشین از استاندارد های مورد قبول برای شرکت های بزرگ استفاده کرده ایم. باید بدانید Instagram و Amazon با همین استاندارد ها کار می کنند. سرویس M2M  یا سرویس Machine to Machine نیلیگو برای ارتباط بین اشیاء و بصورت سلسله مراتبی طراحی شده است. ارتباط اشیاء با این سرویس فضای ابری توسط پروتکل SSL ایمن شده است تا از بالاترین امنیت برخوردار باشد. سرویس یکپارچگی یا Integration خدمتی دیگر است که با ایجاد Business Rule در بستر Cloud بین اشیاء و دیتابیسها یا سرویسهای دیگر، یک اکوسیستم اینترنت اشیاء بوجود آورده است.

خدمات و سرویسهای دیگر نیلیگو

نیلیگو علاوه بر تولید تعدادی اشیا هوشمند با تکنولوژی اینترنت اشیا، خدمات و سرویسهائی در زمینه اینترنت اشیا را نیز به شرکتها، طراحان و تولیدکنندگان ارائه میکند. این سرویسها و خدمات در تمامی لایه های این تکنولوژی میباشد.

  • طراحی و ساخت سخت افزارهای اینترنت اشیا همچنین ارائه مشاوره در این زمینه
  • طراحی و تولید نرم افزارهای مربوطه
  • ارائه سرویهای M2M (ماشین-ماشین) به دارندگان اشیا
  • ارائه سرویس Cloud integration به دارندگان اشیا
راه اندازی و عیب یابی
حفظ حریم خصوصی
فهرست